- Címoldal
- Fiatal Kutatók Akadémiája
- Bolyai Mentorprogram 2022 - pályázati felhívás
Bolyai Mentorprogram 2022 - pályázati felhívás
A Fiatal Kutatók Akadémiája a 2022. évben ismét meghirdeti a Bolyai János Posztdoktori Kutatási Ösztöndíj elnyerését segítő mentorprogramját. A mentorálásra kiválasztott pályázók korábbi Bolyai Ösztöndíj nyertesek közül kikerülő mentoroktól kapnak tanácsot pályázati anyaguk fejlesztésével kapcsolatban, pályázónként 2 konzultáció keretében. A mentorálás fő célja, hogy a mentoráltak független, akár a hosszútávú karriertervezéshez használható szakmai véleményt és tanácsokat kapjanak. A mentorálást követően Bolyai Ösztöndíjat elnyert pályázók vállalják, hogy a mentorprogram következő fordulójában mentorként maguk is segítik más pályázók sikerességét.
A Fiatal Kutatók Akadémiája által kezdeményezett mentorprogram önkéntes alapon szerveződik és független a Bolyai Kuratórium működésétől. A mentorált projektek sikerességéért sem az FKA, sem az egyes mentorok nem vállalnak garanciát. A pályázati döntés ellen kifogásnak, fellebbezésnek helye nincs.Pályázati kiírás letöltése
A pályázattal kapcsolatos egyéb kérdésekkel forduljanak a program koordinátorához: Balogh Gábor (baloghg [at] ktk [dot] pte [dot] hu).
Kik pályázhatnak: PhD-fokozattal rendelkező, 45 év alatti fiatal kutatók, akik 2022-ben pályázatot kívánnak benyújtani a Bolyai János Posztdoktori Kutatási Ösztöndíjra.
A pályázat célja: segítségnyújtás a sikeres pályázáshoz, fejenként 2 konzultáció a CV, a munkaterv és a tudománymetriai táblázatok összeállításával kapcsolatban.
A mentorok: Béni Szabolcs, Fröhlich Georgina, Gulyás László Szabolcs, Hartmann Bálint, Jámbor Attila, Lázár Zsófia, Ördögné Kolbert Zsuzsanna, Sándor Csaba, Wilhelm Imola, valamint további négy, anonimitást kérő mentor.
A megpályázható témák, területek, szakmák, amelyek(b)en mentorálást nyújtunk:
- gyógyszertudományok, analitika, szerkezetkutatás;
- sugárterápia, részecskefizika, magfizika, biostatisztika;
- középkori és kora újkori gazdaság- és társadalomtörténet;
- elektrotechnika, energetika tetszőleges területei, illetve általános villamosmérnöki kapcsolódású témák;
- globális élelmezés, nemzetközi kereskedelem, EU-csatlakozás hatásai;
- tüdőbetegségek, kardiológia, klinikai immunológia, transzlációs kutatás;
- növényélettan, növényszervezettan, növénytermesztés, növényi molekuláris biológia, növénynemesítés, növényi biotechnológia;
- kombinatorika, számelmélet;
- vér-agy gát, agyi vérkeringés, agyi metasztázis kutatása;
- mondattan, morfológia;
- geológia, természetföldrajz, földtan, ásványtan, kőzettan, geokémia;
- etológia, ökológia, genetika, idegtudomány, élettan, zoológia;
- kísérleti mag- és részecskefizika, környezetfizika, asztrofizika, csillagászat, szilárdtestfizika / anyagtudomány.
A mentoráltak várható száma: maximum 25 fő.
A kiválasztás módja: a pályázatok beérkezésének sorrendje és a mentorok szakterületei alapján a mentorok maguk döntenek a mentoráltak kiválasztásáról.
A pályázás módja: a mellékelt pályázati űrlap kitöltésével (kérjük, beküldés Pályázati űrlap előtt mentse pdf formátumban is).Adatkezelési hozzájárulás
A pályázat benyújtásának határideje: 2022. február 20.
A pályázatok benyújtása: kizárólag elektronikus formában, a mentorprogram koordinátora, Balogh Gábor e-mailcímére (baloghg [at] ktk [dot] pte [dot] hu), a jelentkezési űrlapot és a kötelező mellékleteket pdf formátumban csatolva.
A mentorálásra kiválasztottak kiértesítésének határideje: 2022. február 25.