Tudatos és fenntartható vízhasználat a gyakorlatban
A 2022. május 25. -én megrendezésre kerülő konferencia rövid összefoglalója
A 2022. május 25. -én megrendezésre kerülő konferencia rövid összefoglalója
Átfogó tanulmány jelent meg a Fertő mikroszkópikus élővilágáról a Science of The Total Environment című folyóíratban (Volume 829, 10 July 2022, 154576)
Pintér Sándor belügyminiszter elismerést adott át a Víz Világnapja alkalmából rendezett ünnepségen a Belügyi Tudományos Tanács munkáját segítő kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréséül Németh Tamásnak, az MTA rendes tagjának és Józsa Jánosnak, az MTA rendes tagjának.
A Magyar Tudományos Akadémia Nemzeti Víztudományi Kutatási Programjához illeszkedve három éve indult kutatás az ivóvízbiztonságot veszélyeztető hatások feltárására. Az NKFIH Nemzeti Kiválósági Programja keretében támogatott „Tiszta ivóvíz: a biztonságos ellátás multidiszciplináris értékelése a forrástól a fogyasztókig”című projekt célja Budapest és agglomerációjának közel kétmillió lakosát ellátó parti szűrésű ivórendszer vizsgálata. A víz világnapja alkalmából a pályázat legújabb eredményeit mutatjuk be.
Nyomtatott és digitális változatban is megjelent a Légkör-bioszféra kölcsönhatások című kötet az Akadémiai Kiadónál, melynek szerzői Bozó László, Haszpra László, Horváth László, Mészáros Ernő (szerkesztő) és Molnár Ágnes.
A „Dunavirág mentőakció” című dokumentumfilm, valamint az ennek alapjául szolgáló kutatások és a kapcsolódó természetvédelmi innováció lesz a témája az Academia Europaea Budapesti Tudásközpontja és az MTA Nemzeti Víztudományi Program közös szervezésben megvalósuló online eseményének. A rendezvényen a kutatások bemutatására, a filmkészítéssel kapcsolatos bemutatóra, majd kerekasztal beszélgetésre kerül sor. Az ingyenes rendezvény angol nyelvű és előzetes regisztrációhoz kötött.
Minden kedves partnerének Békés Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kíván az MTA Nemzeti Víztudományi Program Irányító Testülete!
A Fertő-tó nádasainak szerepéről, a Balaton üledékének vizsgálatáról, a Tisza-tavat terhelő tisztított szennyvíz hatásairól, a Velencei-tó vízpótlásának problémájáról és az Alaptörvény vízzel foglalkozó passzusáról is szó volt azon a rendezvényen, amelyet az MTA Nemzeti Víztudományi Program Irányító Testülete tartott az MTA Székházban. Felvételünk az előadásokról elérhető cikkünkből, az MTA YouTube-csatornáján.
A Nagy tavak előadóülésen elhangzott előadások után a vártnál sokkal több kérdés hangzott el a helyszínen és az online felületen is. A kérdésekre és a válaszokra szánt időkeret sajnos nem tette lehetővé a helyszínen minden kérdés megválaszolását, ezért a közvetítés ideje alatt az online feltett kérdésekre az előadóktól beérkezett válaszokat, tavakra bontva, itt tesszük közzé.