Ablak bezárása X

Eötvös 2020+: az Akadémia nagyot lépett a Kormány innovációs céljainak támogatásában

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

A 11. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 11. heti (március 11.− március 17.) színházműsor

2019. március 7.

ALFÖLDI RÓBERT, ASCHER TAMÁS, DRAGOMÁN GYÖRGY, FERENCZ GYŐZŐ, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, MÁCSAI PÁL, PARTI NAGY LAJOS, PÉTERFY GERGELY, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SZABÓ MAGDA, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, ZÁVADA PÁL

Március 11. (hétfő)

19:00: Pesti Színház: John Gabriel Borkman

Rendező: Valló Péter

19:00: Radnóti Színház: Egy piaci nap

Szerző: Závada Pál

19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 12. (kedd)

19:00: Pesti Színház: John Gabriel Borkman

Rendező: Valló Péter

19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 13. (szerda)

19:00: József Attila Színház: Naplemente előtt

Fordító: Görgey Gábor

19:00: Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza: Kalucsni

Szerző: Dragomán György

19:00: Örkény Színház: Az ügynök halála

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Radnóti Színház: A gondnok

Rendező: Alföldi Róbert

19:00: Vígszínház: Játék a kastélyban

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

19:30: Rózsavölgyi Szalon: Az őz

Szerző: Szabó Magda

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 14. (csütörtök)

19:00: Örkény Színház: Tartuffe

Fordító: Parti Nagy Lajos

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

19:30: Stúdió K Színház: A Cenci-ház

Rendezte: Alföldi Róbert

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 15. (péntek)

14:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

19:00 Katona Kamra: Elnöknők

Fordította: Szilágyi Mária és Parti Nagy Lajos

Rendező: Ascher Tamás

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Nem vagyok Miriam

Péterfy Gergely átirata alapján

Március 16. (szombat)

12:00: Örkény Színház: A mélyben (éjjeli menedékhely) Nyílt próba

Rendezte: Ascher Tamás

19:00: Örkény Színház: Azt meséld el, Pista

Összeállította: Mácsai Pál

19:00: Pesti Színház: John Gabriel Borkman

Rendező: Valló Péter

19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece

Rendező: Alföldi Róbert

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Máglya

Szerző: Dragomán György

Március 17. (vasárnap)

14:30: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

14:30: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Katona József Színház: Nem tudhatom…Radnóti és korunk

Összeállította: Ferencz Győző

Szerkesztette: Dés László, Mácsai Pál

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó