Ablak bezárása X

Eötvös 2020+: az Akadémia nagyot lépett a Kormány innovációs céljainak támogatásában

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

A 12. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 12. heti (március 18.− március 24.) színházműsor

2019. március 13.

ALFÖLDI RÓBERT, ASCHER TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, HEGEDŰS D. GÉZA, HUSZTI PÉTER, KORNIS MIHÁLY, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ MAGDA, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, VÁRADY SZABOLCS, VISKY ANDRÁS, ZÁVADA PÁL, ZSÁMBÉKI GÁBOR

Március 18. (hétfő)

19:00: Pesti Színház: Sógornők

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Átrium: A félelem megeszi a lelket

Rendező: Alföldi Róbert

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Márai Sándor: Hallgatni akartam

Előadja: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Március 19. (kedd)

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Radnóti Színház: Egy piaci nap (Az előadás után közönségtalálkozó az alkotókkal)

Szerző: Závada Pál

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Kádárné balladája

Szerző: Kornis Mihály

Március 20. (szerda)

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Pesti Színház: Kvartett

Szerző: Spiró György

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Radnóti Színház: Egy piaci nap

Szerző: Závada Pál

Március 21. (csütörtök)

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja

Rendezte: Mácsai Pál

Válogatta: Várady Szabolcs

19:00: Radnóti Színház: A művésznő és rajongói

Rendező: Valló Péter

19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan

Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Március 22. (péntek)

19:00: Katona József Színház: Az ügy – avagy a Normális Eljárás

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: A velencei kalmár

Dramaturg: Visky András

19:00: Örkény Színház: Hamlet

Fordító: Nádasdy Ádám

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 23. (szombat)

11:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

14:30: Átrium Színház: Chicago

Rendezte: Alföldi Róbert

15:00: Örkény Színház: IV. Henrik

Rendező: Mácsai Pál

Fordította: Nádasdy Ádám

19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő

Rendező: Huszti Péter

19:00 Katona Kamra: Széljegy

Írta: Spiró György

Rendezte: Zsámbéki Gábor

19:00: Radnóti Színház: A gondnok

Rendező: Alföldi Róbert

19:30: Átrium Színház: Chicago

Rendezte: Alföldi Róbert

19:30: Rózsavölgyi Szalon: Az őz

Szerző: Szabó Magda

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla

Március 24. (vasárnap)

11:00: Örkény Színház: Csoda és Kósza

Rendező: Mácsai Pál

15:00: Katona Kamra: A mi osztályunk

Rendező: Máté Gábor

Zene: Sáry László

19:00: Radnóti Színház: Futótűz

Rendező: Alföldi Róbert

20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések

Írta és rendezte: Pintér Béla