A 13. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 13. heti (március 25.− március 31.) színházműsor
ALFÖLDI RÓBERT, ASCHER TAMÁS, ESTERHÁZY PÉTER, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, KORNIS MIHÁLY, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, PÉTERFY GERGELY, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ ISTVÁN, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, ZÁVADA PÁL, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Március 25. (hétfő)
19:00: Katona József Színház: Borisz Godunov
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Radnóti Színház: Futótűz (angol nyelvű felirattal)
Rendező: Alföldi Róbert
19:00: Vígszínház: Szentivánéji álom
fordító: Nádasdy Ádám
Március 26. (kedd)
19:00: József Attila Színház: Naplemente előtt
Fordító: Görgey Gábor
18:00: Örkény Színház: József és testvérei
Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó
19:00: Pécsi Harmadik Színház: Komámasszony, hol a stukker
Szerző: Görgey Gábor
19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák
Rendező: Valló Péter
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:30: Átrium Színház: Chicago
Rendezte: Alföldi Róbert
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Március 27. (szerda)
19:00: Katona József Színház: Hóhérok
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00 Katona Kamra: A tökéletes boldogság világa
Rendező: Máté Gábor
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:00: Radnóti Színház: A gondnok
Rendező: Alföldi Róbert
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal
Rendező: Szabó István
Március 28. (csütörtök)
19:00: Katona József Színház: Össz-Hang
Szerzők: Esterházy Péter, Parti Nagy Lajos, Spiró György és Závada Pál
19:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: Örkény Színház: Macskajáték
Rendező: Mácsai Pál
19:15: Katona Sufni: Bihari
Rendező: Máté Gábor
19:30 Katona József Színház, Városház utca 16.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
20:00: Szkéné Színház: Anyám orra
Írta és rendezte: Pintér Béla
20:30: Jurányi Ház: Megáll az idő
Gothár Péter, Bereményi Géza, Kelecsényi Géza filmje alapján
Március 29. (péntek)
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Nem vagyok Miriam
Péterfy Gergely átirata alapján
20:00: Szkéné Színház: Anyám orra
Írta és rendezte: Pintér Béla
Március 30. (szombat)
14:30: Pesti Színház: A dzsungel könyve
Rendező: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
15:00: Átrium: A félelem megeszi a lelket
Rendező: Alföldi Róbert
19:00: Katona József Színház: A nők iskolája
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve
Rendező: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Radnóti Színház: A művésznő és rajongói (Az előadás után beszélgetés az alkotókkal és a meghívott szakértőkkel)
Rendező: Valló Péter
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Kádárné balladája
Szerző: Kornis Mihály
20:00: Szkéné Színház: Anyám orra
Írta és rendezte: Pintér Béla
Március 31. (vasárnap)
14:30: Pesti Színház: Bíborsziget
Rendező: Hegedűs D. Géza
17:00: Átrium: Vaknyugat
Rendező, díszlettervező: Gothár Péter
17:00: Radnóti Színház: A gondnok
Rendező: Alföldi Róbert
19:00: Katona József Színház: Az ügy – avagy a Normális Eljárás
Rendező: Ascher Tamás
19:30 Katona József Színház, Városház utca 16.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
20:00: Szkéné Színház: Anyám orra
Írta és rendezte: Pintér Béla