Kétoldalú együttműködési megállapodások
AZ MTA kétoldalú együttműködési megállapodásai keretében pályázatain keresztül mobilitási támogatásokat nyújt.
TOVÁBBAZ MTA kétoldalú együttműködési megállapodásai keretében pályázatain keresztül mobilitási támogatásokat nyújt.
TOVÁBBA Magyar Tudományos Akadémia elhivatott a nemzetközi tudományos együttműködés iránt. Támogatja a két- és többoldalú kapcsolatokon alapuló, a partnerek kölcsönös érdekeit szolgáló kooperációt. Elkötelezett az emberiség jövőjének nagy kihívásairól köztük a szegénység, a klímaváltozás, az energia-, a víz-, és az élelmiszerbiztonság, valamint az egészségügy és oktatás globális kérdéseiről folytatott tudományos párbeszéd iránt. Az MTA nemzetközi kapcsolataiban is képviseli a tudomány és társadalom közti párbeszéd és együttműködés fontosságát, a tudományos tényeken alapuló politikai döntéshozatal szükségességét és a tudományos kutatás etikai, társadalmi, környezeti, kulturális és gazdasági szempontjainak figyelembe vételét.
TOVÁBBAz MTA európai és nemzetközi tudományos szervezetek tagjaként képviseli a magyar kutatási érdekeket
TOVÁBBAz MTA a World Science Forum szervezőjeként támogatja a tudomány, a politikai, a gazdaság és társadalom döntéshozó képviselőinek összefogását az emberiség jövőjét érintő világméretű kihívások megoldásában.
TOVÁBBA pályázat célja, hogy az MTA által Kiválónak Elismert Kutatóhely (a továbbiakban: MTA Kiváló Kutatóhely) megnevezés használatára jogosult kutatóhelyek alkalmazásában álló, a 2024-2025-ös tanévre érvényes Fulbright ösztöndíjat nyert fiatal magyar kutatók számára kiegészítést nyújtson, hogy az Egyesült Államokban folytassanak kutatási tevékenységet, valamint kiegészítő támogatással ösztönözze az egyesült államokbeli kutatókat, hogy az MTA Kiváló Kutatóhelyeken végezzenek kutatómunkát. Az Akadémia a nyertes pályázók tanulmányútját kiegészítő ösztöndíjjal kívánja támogatni.
TOVÁBBAz Ifjúsági Nemzetközi Konferencia Tudományos Pályázat (INKP) fiatal, MTA köztestületi tagsággal rendelkező kutatók külföldi tudományos rendezvényen (nemzetközi tudományos szimpóziumon, workshopon, konferencián) való aktív (elsőszerzős előadással vagy poszterbemutatóval járó) részvételét és ott jelentős tudományos eredményeik bemutatását támogatja.
TOVÁBBA pályázat célja, hogy az MTA által Kiválónak Elismert Kutatóhely (a továbbiakban: MTA Kiváló Kutatóhely) megnevezés használatára jogosult kutatóhelyek alkalmazásában álló, a 2023-2024-es tanévre érvényes Fulbright ösztöndíjat nyert fiatal magyar kutatók számára kiegészítést nyújtson, hogy az Egyesült Államokban folytassanak kutatási tevékenységet, valamint kiegészítő támogatással ösztönözze az egyesült államokbeli kutatókat, hogy az MTA Kiváló Kutatóhelyeken végezzenek kutatómunkát. Az Akadémia a nyertes pályázók tanulmányútját kiegészítő ösztöndíjjal kívánja támogatni.
TOVÁBB