Images of Hell, Images of Heaven: Can Pictures Alleviate Human Suffering? – Már olvasható az MTA Kommunikáció- és Médiatudományi Osztályközi Állandó Bizottsága angol nyelvű workshopja alapján készített kiadvány
Hogyan foglalkozik a teológia a pokol gondolatával, hogyan ábrázolja a művészet, hogyan reagál rá az agyunk, és hogyan jelenítette meg korábban, illetve napjainkban a média? Ezekre a kérdésekre keresték a választ annak nemzetközi tudományos tanácskozásnak a résztvevői, amelyet az MTA 196. közgyűléséhez kapcsolódva hat ország kutatóinak részvételével rendeztek.
„Vulkánkitörések, háborúk, éghajlatváltozás, erdőtüzek, árvizek, járványok, tömegkatasztrófák, gyilkosságok, az úgynevezett igazságszolgáltatás brutalitása rég letűnt korokban és napjainkban. A pokol képei, amelyek a mi földi poklunkat tükrözik” – fogalmazta meg a tanácskozás kiindulópontját a workshop alapján készült online kiadvány előszavában az MTA Kommunikáció- és Médiatudományi Osztályközi Állandó Bizottságának elnöke, Nyíri Kristóf filozófus, akadémikus és Aczél Petra kommunikációkutató, egyetemi tanár, a bizottság alelnöke.
Mint írták, az előadók transzdiszciplináris nézőpontot nyújtottak egy transzcendens témáról. A 13 előadás alapján készült online kiadványban olvashatunk egyebek mellett arról, hogyan jeleníti meg agyunk a pokol képeit, hogyan lehet egy katasztrófa gyönyörű, illetve miként jelenik meg az irónia a mesterséges intelligencia által készített képeken.