Miért jó kutatónak menni? - Diákok az Akadémián a Magyar Tudomány Ünnepén
Űrtesztlabor, régmúltba vezető nyomozás, a közelmúlt zenéje, az elméleti biológia gyakorlatias oldala és kozmológiai buborékok a Diákok az Akadémián rendezvényen. Öt kutató mutatta meg 2018-ban a diákoknak a kutatói élet mindennapjait, kihívásait és örömeit.
A rendezvény meghívott kutatói, és az általuk kutatott és bemutatott témák
- Apáthy István az MTA Energiatudományi Kutatóközpont nemrég megnyílt űrtesztlaborjából hozott izgalmas történeteket. (ide kattintva az előadására lehet ugrani)
- Mende Balázs Gusztáv paleoantropológus bemutatta, milyen elképesztő csapatmunkára van szükség egy régmúltba vezető nyomozás során, és milyen új eszközöket adott a modern genetika a régészek kezébe. (ide kattintva az előadására lehet ugrani)
- Ignácz Ádám kutatóként a közelmúlt zenéjével foglalkozik, így mondanivalója feltehetően a diákokban is megpendített néhány ismerős húrt. (ide kattintva az előadására lehet ugrani)
- A Díszterem színpadára hívtuk a FameLab tudománykommunikációs verseny tavalyi győztesét, Kis-Tóth Ágnest és döntősét, Mokos Juditot, akik ezúttal saját kutatásaikról beszéltek a versenyen megengedett három percnél némileg tágabb keretben. Asztrofizika és elméleti biológia – miért épp ezek az területek keltették fel érdeklődésüket? (ide kattintva Kis-Tóth Ágnes előadására lehet ugrani) (ide kattintva Mokos Judit előadására lehet ugrani)
A rendezvényen készült videofelvétel alább látható: