Humán Tudományok Kutatóháza - Nagyterem 1097 Budapest, Tóth Kálmán u. 4.
Részletek
Az elmúlt évtizedek molekuláris orvostudományi kutatásai hatalmas előrelépést eredményeztek a különböző betegségek molekuláris alapjainak a megértésében. Ezekre az új ismeretekre épülve olyan fejlesztések történtek, amelyek alapjaiban változtatták meg egyes betegségek diagnosztikáját és terápiáját. Az MTA Orvosi Tudományok Osztályának rendezvénye számos olyan példán keresztül mutatja be ezt a folyamatot, melyben a legmélyebb molekuláris részfolyamatok megértése valódi áttörést eredményezett az adott, korábban nagyon nehezen kezelhető betegségek terápiájában. Mindezek jól szemléltetik a molekuláris orvostudomány elmúlt évtizedekben lezajló forradalmát.
Program
Moderátorok: Dr. Mócsai Attila, az MTA levelező tagja (SE ÁOK Élettani Intézet); dr. Kemény Lajos, az MTA levelező tagja (SZTE ÁOK Bőrgyógyászati Klinika)
9.00–9.10: Megnyitó Dr. Mócsai Attila, az MTA levelező tagja (SE ÁOK Élettani Intézet)
9.15–9.40: A szolid daganatok molekuláris diagnosztikája és új, személyre szabott terápiái Dr. Patócs Attila, az MTA doktora (Országos Onkológiai Intézet)
9.45–10.10: Rosszindulatú vérképzőszervi betegségek molekuláris alapjai és az ezekre épülő új terápiák Dr. Bödör Csaba, az MTA doktora (SE ÁOK Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet)
10.15–10.40: A CFTR szerkezetének megértésére épülő áttörő új terápiák Dr. Csanády László, az MTA doktora (SE ÁOK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet)
10.45–11.10: Gyulladásos bőrbetegségek új terápiás megközelítései és azok molekuláris alapjai Dr. Szegedi Andrea, az MTA doktora (DE ÁOK Bőrgyógyászati Klinika)
11.15–11.40: A csontanyagcsere megértésére épülő új terápiás megközelítések Dr. Lakatos Péter, az MTA doktora (SE ÁOK Belgyógyászati és Onkológiai Klinika)