A Kémiai Tudományok Osztálya által szervezett konferencián elhangzó 25 perces előadások tájékoztatást adnak a koronavírus szerkezete és hatása közötti összefüggések molekuláris vonatkozásairól, a terápiás célra alkalmas molekulák kifejlesztésére irányuló hazai kutatások eredményeiről. Felvonultatják a kutatási módszerek széles körét a molekulamodellezéstől az immunológiáig. Tájékoztatást kapunk egy igen sikeres ipari alkalmazásról is, mely konkrét példán mutatja be, hogyan juthatunk el a molekuláris alapkutatástól az alkalmazott kutatáson és a fejlesztésen keresztül a gazdasági eredményig. Az interdiszciplináris rendezvényre nemcsak kémikusokat várunk, hanem azokat is, akik érdeklődnek a Covid-19-világjárvány feltartóztatásának tudományos lehetőségei iránt.
Program
Covid-19 terápiás célra alkalmas hACE2-Fc fúziós fehérje kifejlesztése Kacskovics Imre (ELTE Természettudományi Kar)
ACE2-Covid-19 tüskefehérje komplex molekulamodellezése Karancsiné Menyhárd Dóra (MTA-ELTE Fehérjemodellező Kutatócsoport)
Covid-19 vírusfehérjék szerkezet-funkció elemzése Gáspári Zoltán (PPKE Információs Technológiai és Bionikai Kar)
Proteázok a szervezetben: barátok vagy ellenségek? Gál Péter (ELKH Természettudományi Kutatóközpont)
A mesterséges intelligencia szerepe a Covid-19 elleni küzdelemben Bajusz Dávid (ELKH Természettudományi Kutatóközpont)
Ciklodextrinek a koronavírus elleni küzdelemben: segédanyag és hatóanyag Szente Lajos, Szejtli Gabriella, Puskás István, Sohajda Tamás (CycloLab Kft.)