MTA Székház, Felolvasóterem 1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.
Részletek
Mi a tudomány és az alapkutatás helye, feladata a nemzeti innovációs rendszerben? Érdemes-e egy közepesen fejlett országnak közpénzből finanszíroznia olyan felfedező kutatásokat, amelyekből nem biztos, hogy lesz közvetlenül hasznosítható eredmény? Elvárható-e a tudósoktól, hogy szabadalmaik legyenek, és start-up cégeket indítsanak? Mi a feltétele annak, hogy a kutatásokból innováció legyen? Melyek a magyar innovációs rendszer erősségei és gyengeségei nemzetközi összehasonlításban?
A kereasztal-beszélgetés ezeket és ehhez hasonló kérdéseket igyekszik körbejárni, utalva az MTA idén kidolgozott Eötvös 2020+ munkaanyagára, amelynek célja, hogy elemzéssel és javaslatokkal járuljon hozzá Magyarország nemzeti innovációs rendszerének fejlesztéséhez az alapkutatás perspektívájából. A munkaanyag a helyszínen elérhető lesz.
Résztvevők: Darvas Ferenc elnök-vezérigazgató (ThalesNano Inc.), egyetemi docens (Florida International University) Karsai Ildikó tudományos tanácsadó, tudományos osztályvezető (Agrártudományi Kutatóközpont) Mezei Ferenc, az MTA rendes tagja (Wigner Fizikai Kutatóközpont) Pálinkás József, az MTA rendes tagja, az MTA korábbi elnöke
A beszélgetést vezeti: Boda Zsolt tudományos tanácsadó, főigazgató (Társadalomtudományi Kutatóközpont)
A programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött!