Az MTA főtitkára pályázatot hirdet a Kulturális Javak Osztálya igazgatási-művészeti titkársági szakreferens feladatkörének betöltésére

A Magyar Tudományos Akadémia főtitkára pályázatot hirdet az MTA Titkársága Főtitkári és Főtitkárhelyettesi Titkárság Kulturális Javak Osztálya igazgatási-művészeti titkársági szakreferens feladatkörének betöltésére

A feladatkörbe tartozó feladatok:

  • Az MTA Kulturális Javak Osztályának napi feladataihoz kapcsolódó ügyiratkezelés, a felmerülő adminisztrációs feladatok ellátása.
  • Közreműködés a Kulturális Javak Osztályához érkező adatok, anyagok alapján összefoglalók, szerződések, döntéselőkészítő anyagok előkészítésében.
  • Közreműködés a Művészeti Gyűjtemény, valamint az Akadémiához tartozó egyéb kulturális javak gondozásához kapcsolódó feladatok ellátásában.
  • Feladatkörébe tartozóan közreműködés kiállítások és egyéb rendezvények szervezésében.
  • Együttműködés és napi kapcsolattartás a Művészeti Gyűjtemény vezetőjével, a feladatkörbe tartozó kérdésekben.
  • Az MTA Kulturális Javak Osztályának napi feladataihoz kapcsolódóan kapcsolattartás az MTA Titkársága szervezeti egységeivel.
  • Kapcsolattartás az akadémiai és a kutatóközponti szervezetekkel.

A pályázóval szembeni követelmények:

  • büntetlen előélet
  • magyar állampolgárság
  • cselekvőképesség
  • felsőfokú (főiskolai/egyetemi) végzettség
  • közigazgatásban, műtárgykezelésben szerzett tapasztalat
  • kiállításszervezői tapasztalat
  • Word, Excel felhasználói szintű ismerete
  • levelek, előterjesztések, javaslatok készítésében szerzett igazgatási gyakorlat
  • háttéranyagok, levelek igényes tartalommal és formában való elkészítésében való jártasság
  • önálló, hatékony feladatellátásra való képesség
  • csapatmunkában szerzett tapasztalat
  • eredményorientáltság

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • közigazgatási vagy közigazgatásinak minősülő alap-, vagy szakvizsga
  • humán felsőfokú végzettség (különös tekintettel művészettörténet, kulturális menedzser, muzeológia szakirányok)
  • kulturális szervezői, múzeumi munkatapasztalat
  • aktív angol, ill. egyéb idegen nyelvtudás
  • jó kommunikációs készség

A jogállásra, illetményre és egyéb juttatásokra a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvényben előírt rendelkezések, valamint az MTA Titkársága Közszolgálati Szabályzatában foglaltak alkalmazandók. A köztisztviselői kinevezés határozott időre szól (várhatóan 2025. szeptember 13-ig), 6 hónapos próbaidő kikötésével, heti 40 órás teljes munkaidős foglalkoztatással, főtanácsos I. besorolási kategóriában.

A munkavégzés helye: 1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.

Az EU Általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásainak megfelelően, az MTA Titkársága adatkezelési tájékoztatója az MTA honlapján, a „Hasznos információk” között olvasható:

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

  • magyar nyelvű, fényképes szakmai önéletrajz a 87/2019. (IV. 23.) Kormányrendelet 1. sz. mellékletében meghatározott tartalommal,
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettséget, szakképzettséget, nyelvismeretet tanúsító okiratok, dokumentumok másolata (a pályázat elnyerése esetén az eredeti okiratok bemutatása),
  • három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek igényléséről szóló igazolás,
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. április 18.
A pályázat elbírálásának határideje: 2024. május 16.

A feladatkör betölthetőségének időpontja: a pályázat elbírálását követően azonnal.

A pályázatok benyújtásának helye és módja:

A pályázatokat az MTA Titkársága Humánpolitikai Főosztályára elektronikus úton az allas [at] titkarsag [dot] mta [dot] hu e-mail címre kell beküldeni „igazgatási-művészeti titkársági szakreferens” tárgymegjelöléssel.

A pályázat elbírálásának rendje:

A beérkezett pályázatokat szakmai előkészítő bizottság értékeli és választja ki a személyes meghallgatásra javasolt pályázókat, majd a személyes meghallgatások után javaslatát döntésre a munkáltatói jogkör gyakorlója elé terjeszti. A döntést követően a pályázók e-mailen kapnak értesítést az eredményről.