A 6. hét színházműsora | MTA

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

A 6. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 6. heti (február 5.−február 11.) színházműsor

2018. február 2.

ASCHER TAMÁS, DRAGOMÁN GYÖRGY, GOTHÁR PÉTER, HEGEDŰS D. GÉZA, KERTÉSZ IMRE, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, SZABÓ ISTVÁN, SZABÓ MAGDGA, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, VISKY ANDRÁS

Február 5. (hétfő)

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Azt meséld el, Pista

Összeállította: Mácsai Pál

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Máglya

Szerző: Dragomán György

Február 6. (kedd)

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Azt meséld el, Pista

Összeállította: Mácsai Pál

Február 7. (szerda)

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: A Bernhardi-ügy

Rendező: Ascher Tamás

Fordító: Kertész Imre

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák

Rendező: Valló Péter

Február 8. (csütörtök)

18:00: Örkény Színház: József és testvérei

Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

20:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Kalucsni

Szerző: Dragomán György

Rendező: Visky András

Február 9. (péntek)

19:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik

Fordította: Nádasdy Ádám

19:00: Katona József Színház: A bajnok

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Mesél a bécsi erdő

Fordította: Parti Nagy Lajos

19:15: Katona Sufni: Bihari

Rendező: Máté Gábor

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

Február 10. (szombat)

15:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik

Fordította: Nádasdy Ádám

19:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik

Fordította: Nádasdy Ádám

19:00: Katona József Színház: A bajnok

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.

Rendező: Mácsai Pál

Fordította: Nádasdy Ádám

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet

Szerző: Szabó Magda

19:15: Katona Sufni: Bihari

Rendező: Máté Gábor

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal

Rendező: Szabó István

Február 11. (vasárnap)

11:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk

Rendező: Máté Gábor

Zene: Sáry László

19:00: Katona József Színház: A két Korea újraegyesítése

Rendező: Máté Gábor

19:00: Örkény Színház: Az ügynök halála

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet

Szerző: Szabó Magda

20:00: Pesti Színház: A kellékes

Szerző: Parti Nagy Lajos

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

20:00: Trafó: Titkaink

Írta és rendezte: Pintér Béla