Az MTA főtitkára pályázatot hirdet az MTA Titkársága Gazdasági Igazgatóság Vagyongazdálkodási és Közbeszerzési Osztály ingatlangazdálkodási szakreferens feladatkörének betöltésére

A feladatkörbe tartozó feladatok:

  • Az akadémiai tulajdonú vagyonelemek használatba adásával kapcsolatos szerződések előkészítésével, egyeztetésével és aláíratásával összefüggő ügyintézés.
  • Az osztály tevékenységéhez szükséges beruházásokkal, vagyonnal, ingatlanokkal, befektetésekkel kapcsolatos adatszolgáltatások megszervezése, adategyeztetések végrehajtása.
  • Ingó és ingatlan értékesítésével, vásárlással kapcsolatos megállapodásokkal és szerződésekkel összefüggő adminisztratív feladtok ellátása.
  • Az akadémiai tulajdonú ingatlanokra kötött bérleti szerződések aláírás előtti szakmai véleményezése, a bérleti bevételek felhasználásának ellenőrzése, ezzel kapcsolatos kimutatások, elemzések készítése.
  • Közreműködés az ingatlan állományát érintő értékbecslésekben.
  • Közreműködés az MTA vagyoni helyzetéről készített éves beszámoló összeállításában.
  • Beruházási és felújítási pályázatokban való közreműködés.
  • Ingatlan menedzsmenthez kapcsolódó műszaki/tervezési ellenőrzési feladatok ellátása.
  • Az osztály adatszolgálatásaival kapcsolatos feladatok ellátása (pl. táblázatok, diagramok készítése).
  • Az osztály hatáskörébe tartozó szerződések, megállapodások, előterjesztések előkészítése, menedzselése.
  • Az osztály munkafolyamataihoz szükséges adminisztrációs feladatok ellátása.

A pályázóval szembeni követelmények:

  • büntetlen előélet,
  • magyar állampolgárság,
  • cselekvőképesség,
  • szakirányú felsőfokú végzettség, vagy felsőfokú végzettség és a feladatkör ellátása szempontjából szakirányúnak minősülő szakképzettség,
  • ingatlanhasznosítási, ingatlanfejlesztési tapasztalat, ingatlan menedzsment, műszaki területen szerzett szakmai tapasztalat,
  • közigazgatási szervnél szerzett munkatapasztalat,
  • Word, Excel felhasználói szintű ismerete,
  • levelek, előterjesztések, javaslatok készítésében szerzett gyakorlat
  • precizitás, pontosság, megbízhatóság,
  • kezdeményező készség, logikus gondolkodás,
  • elemző és rendszerező képesség, rendszerszemlélet.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • ingatlan-nyilvántartás és egyéb adatbáziskezelési, tervezői program tapasztalat

A jogállásra, illetményre és egyéb juttatásokra a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvényben előírt rendelkezések, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Titkársága Közszolgálati Szabályzatában foglaltak alkalmazandók. A köztisztviselői kinevezés határozott időre szól (várhatóan 2025. március 31-ig), 6 hónapos próbaidő kikötésével, heti 40 órás teljes munkaidős foglalkoztatással, főtanácsos II. besorolási kategóriában.

A munkavégzés helye: 1051 Budapest, Nádor utca 7.

Az EU Általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásainak megfelelően, az MTA Titkárság adatkezelési tájékoztatója az MTA honlapján, a „Hasznos információk” között olvasható.

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

  • fényképes szakmai önéletrajz a 87/2019. (IV. 23.) Korm.rend. 1. sz. mellékletében meghatározott tartalommal,
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettséget, szakképzettséget, nyelvismeretet tanúsító okiratok, dokumentumok másolata (a pályázat elnyerése esetén az eredeti okiratok bemutatása),
  • érvényes hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek igényléséről szóló igazolás,
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 2.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024. május 31.

A feladatkör betölthetőségének időpontja: a pályázat elbírálását követően azonnal.

A pályázatok benyújtásának helye és módja:

A pályázatokat a Magyar Tudományos Akadémia Titkársága Humánpolitikai Főosztályára elektronikus úton az allas [at] titkarsag [dot] mta [dot] hu e-mail címre kell beküldeni „ingatlangazdálkodási szakreferens” tárgymegjelöléssel.

A pályázat elbírálásának rendje:

A beérkezett pályázatokat szakmai előkészítő bizottság értékeli és választja ki a személyes meghallgatásra javasolt pályázókat. A bizottság a személyes meghallgatások után javaslatát döntésre a munkáltatói jogkör gyakorlója elé terjeszti. A döntést követően a pályázók e-mailen kapnak értesítést a pályázat eredményéről.