A 8. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 8. heti (február 19.−február 25.) színházműsor
ASCHER TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, HUSZTI PÉTER, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ ISTVÁN, SZABÓ MAGDA, SZABÓ T. ANNA, TOLNAI OTTÓ, TÓTH KRISZTINA, VALLÓ PÉTER, VÁRADY SZABOLCS, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Február 19. (hétfő)
19:00: Katona József Színház: Hóhérok
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák
Rendező: Valló Péter
20:00: Szkéné Színház: Fácántánc
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 20. (kedd)
18:30: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet
Szerző: Szabó Magda
19:00: Katona József Színház: A nők iskolája
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja 2.
Válogatta: Várady Szabolcs
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: Fácántánc
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 21. (szerda)
17:00: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet
Szerző: Szabó Magda
19:00: Katona Kamra: Abigail bulija
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Katona József színház: Minden jó, ha vége jó
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Tartuffe
Fordító: Parti Nagy Lajos
19:00: Radnóti Színház: Lear király
Fordító: Nádasdy Ádám
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
19:30: Átrium: Vaknyugat
Rendező, díszlettervező: Gothár Péter
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 22. (csütörtök)
18:00: Örkény Színház: József és testvérei
Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó
19:00: Katona József Színház: Háztűznéző
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Pesti Színház: Kvartett
Szerző: Spiró György
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Vígszínház: A padlás
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal
Rendező: Szabó István
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 23. (péntek)
19:00 Katona Kamra: A tökéletes boldogság világa
Rendező: Máté Gábor
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 24. (szombat)
19:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.
Rendező: Mácsai Pál
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő
Rendező: Huszti Péter
19:00: Radnóti Színház: Téli rege
Fordító: Szabó T. Anna
Rendező: Valló Péter
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: A 42. hét
Írta és rendezte: Pintér Béla
Február 25. (vasárnap)
16:00: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: A 42. hét
Írta és rendezte: Pintér Béla