A 49. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 49. heti (december 2.− december 8.) színházműsor
ALFÖLDI RÓBERT, ASCHER TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, KORNIS MIHÁLY, KOVALIK BALÁZS, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, TOLNAI OTTÓ, TOMPA GÁBOR, TÓTH KRISZTINA, VALLÓ PÉTER, VISKY ANDRÁS, ZSÁMBÉKI GÁBOR
December 2. (hétfő)
19:00: Örkény Színház: Tartuffe
Fordító: Parti Nagy Lajos
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Szkéné Színház: Titkaink
Írta és rendezte: Pintér Béla
December 3. (kedd)
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Hamlet
Fordító: Nádasdy Ádám
19:00: Pesti Színház: Honderű
Szerző: Spiró György
Rendező: Valló Péter
19:00: Vígszínház: A padlás
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Weöres Sándor Színház: Márton partjelző fázik
Rendező: Valló Péter
20:00: Szkéné Színház: Titkaink
Írta és rendezte: Pintér Béla
December 4. (szerda)
19:00: Katona József Színház: A nők iskolája
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Örkény Színház: Mélyben (Éjjeli menedékhely)
Rendező: Ascher Tamás
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: A Sütemények Királynője
Írta és rendezte: Pintér Béla
December 5. (csütörtök)
19:00: Katona József Színház: Ha elmúlik öt év – Az Idő legendája
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Katona Kamra: Szürke galamb
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Radnóti Színház: Futótűz
Rendező: Alföldi Róbert
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordító: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: A Sütemények Királynője
Írta és rendezte: Pintér Béla
December 6. (péntek)
14:30: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: A velencei kalmár
Dramaturg: Visky András
Rendező: Tompa Gábor
19:00: Radnóti Színház: A művésznő és rajongói (utolsó előadás)
Rendező: Valló Péter
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Kádárné balladája
Szerző: Kornis Mihály
December 7. (szombat)
12:00: Örkény Színház: Lót – Szodomában kövérebb a fű (nyílt próba)
Rendező: Kovalik Balázs
19:00: Weöres Sándor Színház: Márton partjelző fázik
Rendező: Valló Péter
December 8. (vasárnap)
11:00: Örkény Színház: Csoda és Kósza
Rendező: Mácsai Pál
19:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:15: Katona Sufni: Bihari
Rendező: Máté Gábor