A 22. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 22. heti (május 27.− június 2.) színházműsor
ALFÖLDI RÓBERT, ASCHER TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, KORNIS MIHÁLY, MÁCSAI PÁL, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, SZAKONYI KÁROLY, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Május 27. (hétfő)
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece
Rendező: Alföldi Róbert
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Május 28. (kedd)
19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Katona Sufni: Holt lelkek
Szerző: Szakonyi Károly
19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece
Rendező: Alföldi Róbert
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
Május 29. (szerda)
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja
Rendezte: Mácsai Pál
19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece
Rendező: Alföldi Róbert
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Kádárné balladája
Szerző: Kornis Mihály
20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések
Írta és rendezte: Pintér Béla
Május 30. (csütörtök)
19:00: Katona József Színház: Ha elmúlik öt év – Az Idő legendája
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Katona Kamra: Szürke galamb
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Pécsi Harmadik Színház: Komámasszony, hol a stukker
Szerző: Görgey Gábor
19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák
Rendező: Valló Péter
19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece
Rendező: Alföldi Róbert
20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések
Írta és rendezte: Pintér Béla
Május 31. (péntek)
18:00: Örkény Színház: József és testvérei
Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó
19:30: Átrium Színház: Az Őrült Nők Ketrece
Rendező: Alföldi Róbert
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések
Írta és rendezte: Pintér Béla
Június 1. (szombat)
15:00: Örkény Színház: Azt meséld el, Pista
Összeállította: Mácsai Pál
19:00: Katona József Színház: Ha elmúlik öt év – Az Idő legendája
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Katona Kamra: Szürke galamb
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Fészek Művészklub: Jubileumi Beszélgetések
Írta és rendezte: Pintér Béla
Június 2. (vasárnap)
11:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
15:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00 Katona Kamra: Elnöknők
Fordította: Szilágyi Mária és Parti Nagy Lajos
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Vígszínház: A testőr
Rendező: Valló Péter
19:30: Átrium: A félelem megeszi a lelket
Rendező: Alföldi Róbert
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó