Az 5. hét színházműsora | MTA

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

Az 5. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 5. heti (január 29.−február 4.) színházműsor

2018. január 23.

ASCHER TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SZABÓ MAGDA, SZABÓ T. ANNA, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, VÁRADY SZABOLCS, VISKY ANDRÁS, ZSÁMBÉKI GÁBOR

Január 29. (hétfő)

19:00: Katona Kamra: Abigail bulija

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Katona József színház: Minden jó, ha vége jó

Rendező: Zsámbéki Gábor

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

19:00: Örkény Színház: Tartuffe

Fordító: Parti Nagy Lajos

19:00: Pesti Színház: A kellékes

Szerző: Parti Nagy Lajos

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

20:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Születésnap

Dramaturg: Visky András

Január 30. (kedd)

19:00: Budaörsi Latinovits Színház: Komámasszony, hol a stukker

Szerző: Görgey Gábor

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Tóték

Rendező: Mácsai Pál

Január 31. (szerda)

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan

Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Február 1. (csütörtök)

19:00: Örkény Színház: Hamlet

Fordító: Nádasdy Ádám

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

Február 2. (péntek)

18:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn

Írta és rendezte: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja 2.

Válogatta: Várady Szabolcs

19:00: Vígszínház: Játék a kastélyban

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

21:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn

Írta és rendezte: Pintér Béla

Február 3. (szombat)

15:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn

Írta és rendezte: Pintér Béla

15:30: Rózsavölgyi Szalon: Az őz

Szerző: Szabó Magda

19:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona József Színház: Háztűznéző

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Amerika

Dramaturg: Visky András

19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja

Rendezte: Mácsai Pál

19:30: Rózsavölgyi Szalon: Az őz

Szerző: Szabó Magda

Válogatta: Várady Szabolcs

19:00: Szigligeti Színház, Nagyvárad: Senki madara

Szerző: Szabó T. Anna

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Február 4. (vasárnap)

11:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

15:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona József Színház: Háztűznéző

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák

Rendező: Valló Péter

19:00: Vígszínház: Szentivánéji álom

fordító: Nádasdy Ádám