A 4. hét színházműsora | MTA

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

A 4. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 4. heti (január 22.−január 28.) színházműsor

2018. január 16.

ASCHER TAMÁS, CSUKÁS ISTVÁN, DRAGOMÁN GYÖRGY, FODOR TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PINTÉR BÉLA, PARTI NAGY LAJOS, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, SZABÓ T. ANNA, TOLNAI OTTÓ, TÓTH KRISZTINA, VALLÓ PÉTER, VÁRADY SZABOLCS, VISKY ANDRÁS

Január 22. (hétfő)

19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja

Rendezte: Mácsai Pál

Válogatta: Várady Szabolcs

19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák

Rendező: Valló Péter

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Márai Sándor: Hallgatni akartam

Előadja: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

20:00: Trafó: Gyévuska

Írta és rendezte: Pintér Béla

Január 23. (kedd)

19:00 Pécsi Harmadik Színház: Komámasszony, hol a stukker

Szerző: Görgey Gábor

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:00: Vörösmarty Színház Kozák András Stúdió: Szutyok

Szerző: Pintér Béla

21:00: Trafó: Gyévuska

Írta és rendezte: Pintér Béla

Január 24. (szerda)

11:00: Szolnoki Szigligeti Színház: Süsü, a sárkány

szerző: Csukás István

19:00 Katona Kamra: A tökéletes boldogság világa

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona József Színház: Hóhérok

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Julius Caesar

Dramaturg: Visky András

19:00: Radnóti Színház: Téli rege

Rendező: Valló Péter

Fordító: Szabó T. Anna

19:00: Vörösmarty Színház Kozák András Stúdió: Szutyok

Szerző: Pintér Béla

Január 25. (csütörtök)

19:00: Katona József Színház: Háztűznéző

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Örkény Színház: Azt meséld el, Pista

Összeállította: Mácsai Pál

19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák

Rendező: Valló Péter

19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz

Fordító: Tóth Krisztina

19:30: Átrium: Vaknyugat

Rendező, díszlettervező: Gothár Péter

20:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Kalucsni

Szerző: Dragomán György

Rendező: Visky András

Január 26. (péntek)

19:00 Katona Kamra: Elnöknők

Fordította: Szilágyi Mária és Parti Nagy Lajos

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Radnóti Színház: Lear király

Fordító: Nádasdy Ádám

19:00: Vígszínház: Játék a kastélyban

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Átrium: Parasztopera

Rendező, szerző: Pintér Béla

20:00: Katona József Színház: A nők iskolája

Rendező: Ascher Tamás

Január 27. (szombat)

11:00: Stúdió K Színház: Rettentő görög vitéz

Rendező: Fodor Tamás

19:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona József Színház: A bajnok

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: Mesél a bécsi erdő

Fordította: Parti Nagy Lajos

19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély

Szerző: Tolnai Ottó

Január 28. (vasárnap)

11:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

11:00: Stúdió K Színház: Maya hajója

Szerző: Parti Nagy Lajos

Rendező: Fodor Tamás

15:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

16:00: Katona József Színház Sufni: Lélegezz

Fordító: Tóth Krisztina

19:00: Katona József Színház: A két Korea újraegyesítése

Rendező: Máté Gábor

19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk

Rendező: Máté Gábor

Zene: Sáry László

19:00: Örkény Színház: Macskajáték

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Vörösmarty Színház Kozák András Stúdió: Szutyok

Szerző: Pintér Béla