A 3. hét színházműsora | MTA

Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

A 3. hét színházműsora

A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 3. heti (január 15.−január 21.) színházműsor

2018. január 12.

ASCHER TAMÁS, DRAGOMÁN GYÖRGY, FODOR TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, HUSZTI PÉTER, MÁCSAI PÁL, NÁDASDY ÁDÁM, PINTÉR BÉLA, PARTI NAGY LAJOS, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ ISTVÁN, SZABÓ T. ANNA, TOLNAI OTTÓ, VALLÓ PÉTER, VISKY ANDRÁS,

Január 15. (hétfő)

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Radnóti Színház: Téli rege

Fordító: Szabó T. Anna

Rendező: Valló Péter

Január 16. (kedd)

18:00: Örkény Színház: József és testvérei

Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó

19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Január 17. (szerda)

19:00: Katona József Színház: Ascher Tamás Háromszéken

Rendező: Pintér Béla

Január 18. (csütörtök)

19:00: Átrium: Átriumklorid – avagy a szerző ötször

Szerző: Parti Nagy Lajos

19:00: Katona Kamra: Elnöknők

Rendező: Ascher Tamás

Fordította: Szilágyi Mária és Parti Nagy Lajos

19:00: Örkény Színház: Tartuffe

Fordító: Parti Nagy Lajos

19:00: Radnóti Színház: Karamazov testvérek

Rendező: Valló Péter

19:30: Átrium: Vaknyugat

Rendező, díszlettervező: Gothár Péter

19:30: Katona József Színház Kossuth Lajos utca 18: Borbély

Szerző: Tolnai Ottó

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal

Rendező: Szabó István

Január 19. (péntek)

19:00: Katona Kamra: Részegek

Rendező, díszlet: Gothár Péter

19:00: Katona József Színház: Sirály

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Örkény Színház: Hamlet

Fordította: Nádasdy Ádám

19:30: Pesti Magyar Színház: Júlia – Párbeszéd a szerelemről

Szerző: Visky András

Január 20. (szombat)

18:00: Átrium: Tündöklő középszer

Írta és rendezte: Pintér Béla

19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő

Rendező: Huszti Péter

19:00: Örkény Színház: Az ügynök halála

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:30: Katona József Színház Kossuth Lajos utca 18: Borbély

Szerző: Tolnai Ottó

21:00: Átrium: Tündöklő középszer

Írta és rendezte: Pintér Béla

Január 21. (vasárnap)

11:00: Örkény Színház: Csoda és kósza

Rendező: Mácsai Pál

11:00: Stúdió K Színház: Szamár a torony tetején

Rendező: Fodor Tamás

11:00: Vígszínház: A padlás

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

15:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.

Rendező: Mácsai Pál

19:00: Katona József Színház: A nők iskolája

Rendező: Ascher Tamás

19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Amerika

Dramaturg: Visky András

19:00 Pesti Színház: Kvartett

Szerző: Spiró György

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

19:15: Katona Sufni: Szép napok

Fordította: Dragomán György

19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal

Rendező: Szabó István