A 16. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 16. heti (április 16.−április 22.) színházműsor
ASCHER TAMÁS, DRAGOMÁN GYÖRGY, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, HUSZTI PÉTER, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ MAGDA, TOLNAI OTTÓ, TÓTH KRISZTINA, VALLÓ PÉTER, VISKY ANDRÁS, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Április 16. (hétfő)
19:00: Katona József Színház: Borisz Godunov
Rendező: Zsámbéki Gábor
19:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: A mélyben
Dramaturg: Visky András
19:00: Örkény Színház: Az ügynök halála
Rendező: Mácsai Pál
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
Április 17. (kedd)
19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk
Rendező: Máté Gábor
Zene: Sáry László
19:00: Katona József Színház: A két Korea újraegyesítése
Rendező: Máté Gábor
19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák
Rendező: Valló Péter
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:30: Átrium: Vaknyugat
Rendező, díszlettervező: Gothár Péter
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 18. (szerda)
19:00: Katona Kamra: Abigail bulija
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja
Rendezte: Mácsai Pál
19:00: Petőfi Színház, Veszprém: Az őz
Szerző: Szabó Magda
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordította: Tóth Krisztina
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:30: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 19. (csütörtök)
18:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn
Írta és rendezte: Pintér Béla
18:30: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet
Szerző: Szabó Magda
19:00: Pesti Színház: A kellékes
Szerző: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Petőfi Színház, Veszprém: Az őz
Szerző: Szabó Magda
19:00: Radnóti Színház: Üvegfigurák
Rendező: Valló Péter
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordította: Tóth Krisztina
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
21:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 20. (péntek)
18:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn
Írta és rendezte: Pintér Béla
18:30: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Régimódi történet
Szerző: Szabó Magda
19:00: Katona Kamra Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:00: Radnóti Színház: Lear király
Fordította: Nádasdy Ádám
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordította: Tóth Krisztina
21:00: Átrium: Kaisers, TV, Ungarn
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 21. (szombat)
19:00: Budaörsi Latinovits Színház: Komámasszony, hol a stukker
Szerző: Görgey Gábor
19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő
Rendező: Huszti Péter
19:00: Örkény Színház: Anyám tyúkja
Rendezte: Mácsai Pál
19:00: Petőfi Színház, Veszprém: Az őz
Szerző: Szabó Magda
Április 22. (vasárnap)
11:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve
Rendező: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
11:00: Vígszínház: A padlás
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Vörösmarty Színház Kozák András Stúdió: Szutyok
Szerző: Pintér Béla
20:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Kalucsni
Szerző: Dragomán György
Rendező: Visky András