A 15. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 15. heti (április 9.−április 15.) színházműsor
ASCHER TAMÁS, BÁLINT ANDRÁS, FODOR TAMÁS, GOTHÁR PÉTER, GÖRGEY GÁBOR, HEGEDŰS D. GÉZA, MÁCSAI PÁL, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ ISTVÁN, SZABÓ MAGDA, SZABÓ T. ANNA, TOLNAI OTTÓ, TÓTH KRISZTINA, VALLÓ PÉTER, VISKY ANDRÁS, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Április 9. (hétfő)
17:00: Örkény Színház: Tartuffe
Fordította: Parti Nagy Lajos
19:00 Katona Kamra: A tökéletes boldogság világa
Rendező: Máté Gábor
19:00: Katona József Színház: Hóhérok
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Trafó: Titkaink
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 10. (kedd)
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Hamlet
Fordította: Nádasdy Ádám
20:00: Kolozsvári Állami Magyar Színház: Születésnap
Dramaturg: Visky András
20:00: Trafó: Titkaink
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 11. (szerda)
19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk
Rendező: Máté Gábor
Zene: Sáry László
19:00: Katona József Színház: A két Korea újraegyesítése
Rendező: Máté Gábor
19:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.
Rendező: Mácsai Pál
Fordította: Nádasdy Ádám
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Pokémon go
szerző: Tóth Krisztina
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 12. (csütörtök)
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Macskajáték
Rendező: Mácsai Pál
19:00 Pécsi Harmadik Színház: Komámasszony, hol a stukker
Szerző: Görgey Gábor
19:00: Radnóti Színház: Téli rege
Fordította: Szabó T. Anna
Rendező: Valló Péter
19:00: Vígszínház: Játék a kastélyban
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 13. (péntek)
16:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: Katona József Színház: A bajnok
Rendező: Pintér Béla
19:15: Katona Sufni: Bihari
Rendező: Máté Gábor
19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
19:00: Örkény Színház: Mesél a bécsi erdő
Fordította: Parti Nagy Lajos
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Távoli dal
Rendező: Szabó István
20:00: Katona Kamra: Ahogy tetszik
Fordította: Nádasdy Ádám
20:00: Szkéné Színház: Szívszakadtig
Írta és rendezte: Pintér Béla
Április 14. (szombat)
11:00: Örkény Színház: Csoda és Kósza
Rendező: Mácsai Pál
16:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos
Rendező: Máté Gábor
16:00: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordította: Tóth Krisztina
19:00: Katona József Színház: Háztűznéző
Rendező: Ascher Tamás
19:00: Örkény Színház: Tartuffe
Fordította: Parti Nagy Lajos
19:00: Petőfi Színház, Veszprém: Az őz
Szerző: Szabó Magda
19:00: Radnóti Színház: Viva Bartók!
Bálint András és Fülei Balázs levélkoncertje
19:15: Katona József Színház Sufni: Lélegezz
Fordította: Tóth Krisztina
20:00: Katona Kamra: Munkavégzés során nem biztonságos
Rendező: Máté Gábor
Április 15. (vasárnap)
11:00: Stúdió K Színház: Szamár a torony tetején
Rendező: Fodor Tamás
16:00: Katona Kamra: Részegek
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:00: Katona József Színház: Sirály
Rendező: Ascher Tamás
19:15: Katona József Színház, Sufni: Miskin herceg
Konzultáns: Ascher Tamás
19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Márai Sándor: Hallgatni akartam
Előadja: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
20:00: Katona Kamra: Részegek
Rendező, díszlet: Gothár Péter