A 14. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 14. heti (április 3−április 9.) színházműsor
ASCHER TAMÁS, BÁLINT ANDRÁS, FERENCZ GYŐZŐ, GOTHÁR PÉTER, HEGEDŰS D. GÉZA, HUSZTI PÉTER, MÁCSAI PÁL, MAKK KÁROLY, MÁTÉ GÁBOR, NÁDASDY ÁDÁM, NÁDAS PÉTER, PARTI NAGY LAJOS, RADNÓTI ZSUZSA, SÁRY LÁSZLÓ, TOLNAI OTTÓ, VÁRADY SZABOLCS, VIDOVSZKY LÁSZLÓ
Április 3. (hétfő) 19:00: Vígszínház: Szentivánéji álom
fordító: Nádasdy Ádám
Április 3. (hétfő) 19:30: Rózsavölgyi Szalon: Tisztelt hazudozó!
Fordító: Nádasdy Ádám
Április 4. (kedd) 19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk
Rendező: Máté Gábor
Zene: Sáry László
Április 4. (kedd) 19:00: Katona József Színház: Hóhérok
Rendező, díszlet: Gothár Péter
Április 4. (kedd) 19:00: Örkény Színház (Városmajori Szabadtéri Színpad): Anyám tyúkja
Rendezte: Mácsai Pál
Válogatta: Várady Szabolcs
Április 4. (kedd) 11:00: Vígszínház: A padlás
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 4. (kedd) 19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 5. (szerda) 15:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 5. (szerda) 19:00: Örkény Színház (Városmajori Szabadtéri Színpad): Anyám tyúkja 2.
Válogatta: Várady Szabolcs
Rendezte: Mácsai Pál
Április 5. (szerda) 19:00: Radnóti Színház: Heltai naplója
Bálint András estje
Április 6. (csütörtök) 19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő
Rendező: Huszti Péter
Április 6. (csütörtök) 19:00: Katona Kamra: Oszlopos Simeon
Rendező, díszlet: Gothár Péter
Április 6. (csütörtök) 19:00: Katona József Színház: Nem tudhatom…Radnóti és korunk
Összeállította: Ferencz Győző
Szerkesztette: Dés László, Mácsai Pál
Április 6. (csütörtök) 19:00: Örkény Színház (Városmajori Szabadtéri Színpad): Tóték
Rendező: Mácsai Pál
Április 6. (csütörtök) 19:00: Radnóti Színház: Jelenetek egy házasságból
(Vendégjáték Szentendrén, a Pest Megyei Könyvtár Színháztermében)
Rendező: Bálint András
Április 6. (csütörtök) 19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 6. (csütörtök) 19:30: Rózsavölgyi Szalon: Szerelem
Művészeti konzultáns: Makk Károly
Április 7. (péntek) 19:00: Katona Kamra: A mi osztályunk
Rendező: Máté Gábor
Zene: Sáry László
Április 7. (péntek) 19:00: Katona József Színház: A két Korea újraegyesítése (audionarrációval akadálymentesítve)
Rendező: Máté Gábor
Április 7. (péntek) 19:00: Radnóti Színház: Jelenetek egy házasságból
(Vendégjáték Szentendrén, a Pest Megyei Könyvtár Színháztermében)
Rendező: Bálint András
Április 7. (péntek) 19:30: Pesti Színház: Találkozás
Szerző: Nádas Péter
Zene: Vidovszky László
Április 8. (szombat) 15:00: Pesti Színház: A költészet napja 2017
Rendező: Hegedűs D. Géza
Április 8. (szombat) 19:00 Katona Kamra: Elnöknők
Fordította: Szilágyi Mária és Parti Nagy Lajos
Rendező: Ascher Tamás
Április 8. (szombat) 19:00: Örkény Színház: Az ügynök halála
Rendező: Mácsai Pál
Április 8. (szombat) 19:15: Katona József Színház: Illaberek
Rendező: Máté Gábor
Április 8. (szombat) 19:30 Katona József Színház, Kossuth Lajos 18.: A borbély
Szerző: Tolnai Ottó
Április 8. (szombat) 19:30: Vígszínház, Házi Színpad: Márai Sándor: Hallgatni akartam
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Április 9. (vasárnap) 11:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa