A 10. hét színházműsora
A Széchenyi Akadémia tagjait érintő 10. heti (március 5.−március 11.) színházműsor
ASCHER TAMÁS, BÁLINT ANDRÁS, GOTHÁR PÉTER, HEGEDŰS D. GÉZA, HUSZTI PÉTER, KERTÉSZ IMRE, MÁCSAI PÁL, NÁDASDY ÁDÁM, PARTI NAGY LAJOS, PÉTERFY GERGELY, PINTÉR BÉLA, RADNÓTI ZSUZSA, SPIRÓ GYÖRGY, SZABÓ MAGDA, VISKY ANDRÁS, ZSÁMBÉKI GÁBOR
Március 5. (hétfő)
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Tartuffe
Fordította: Parti Nagy Lajos
19:00: Pesti Színház: Sógornők
Rendező: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:30: Átrium Színház: Tündöklő középszer
Írta és rendezte: Pintér Béla
Március 6. (kedd)
15:00: Weöres Sándor Színház: Tartuffe
Fordította: Parti Nagy Lajos
17:30 Vígszínház: Vándorszínészek (Premier előtti nyilvános filmvetítés)
Forgatókönyvírók: Szekér András, Sándor Pál, Péterfy Gergely
18:00: Átrium Színház: Tündöklő középszer
Írta és rendezte: Pintér Béla
19:00 Csokonai Nemzeti Színház, Horváth Árpád Stúdiószínház: Júlia − Párbeszéd a szerelemről (Társulat: Pesti Magyar Színház, Budapest)
Szerző: Visky András
21:00: Átrium Színház: Tündöklő középszer
Írta és rendezte: Pintér Béla
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: A Bernhardi-ügy
Rendező: Ascher Tamás
Fordította: Kertész Imre
20:30 Vígszínház: Vándorszínészek (Premier filmvetítés)
Forgatókönyvírók: Szekér András, Sándor Pál, Péterfy Gergely
Március 7. (szerda)
19:00: József Attila Színház: Az üvegcipő
Rendező: Huszti Péter
19:00 Katona Kamra: Széljegy
Írta: Spiró György
Rendezte: Zsámbéki Gábor
19:00: Örkény Színház: Hamlet
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
19:00: Weöres Sándor Színház: Tartuffe
Fordította: Parti Nagy Lajos
19:30: Rózsavölgyi Szalon: Az őz
Szerző: Szabó Magda
Március 8. (csütörtök)
19:00: Örkény Színház: Tóték
Rendező: Mácsai Pál
19:00: Radnóti Színház: Heltai naplója (utolsó előadás!)
Bálint András estje
19:00: Vörösmarty Színház, Székesfehérvár: Vándorszínészek
Forgatókönyvírók: Szekér András, Sándor Pál, Péterfy Gergely
19:30: Vígszínház Házi Színpad: Az élet, mint olyan
Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Március 9. (péntek)
19:00: Pesti Színház: A dzsungel könyve
Rendező: Hegedűs D. Géza
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Március 10. (szombat)
19:00: Örkény Színház: IV. Henrik I-II.
Rendező: Mácsai Pál
Fordította: Nádasdy Ádám
19:00: Pesti Színház: Kvartett
Szerző: Spiró György
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
Március 11. (vasárnap)
11:00: Vígszínház: A Pál utcai fiúk
Dramaturg: Radnóti Zsuzsa
15:00: Zsolnay Színház, Pécs: Vaknyugat
Rendező, díszlet: Gothár Péter
19:30: Átrium: A Sehova kapuja
Írta és rendezte: Pintér Béla
19:30: Zsolnay Színház, Pécs: Vaknyugat
Rendező, díszlet: Gothár Péter